Nasza kadra

Start > Nasza kadra > Tomasz Witek

Tomasz Witek

Tomasz Witek

Swój zapał do królewskiej gry odkrył kiedy miał 6 lat. Uczestniczył w wielu turniejach szachowych na obszarze całej Polski oraz zagranicą. Brał udział w 7 finałach indywidualnych mistrzostw Polski. W roku 2005 zajął na nich 4 miejsce a w latach 2006 i 2008 udało mu się uplasować  na 5 lokacie.

Zajęcia dla dzieci i dorosłych prowadzi od 5 lat. Chciałby zarażać swoich uczniów taką samą pasją jaką sam posiada, ponieważ dzięki szachom jego życie było pełne niesamowitych przygód.

Zajęcia polegają na rozstawieniu bierek szachowych na planszy przez dzieci. Każdy siada naprzeciwko swojego przeciwnika i zaczyna toczyć pojedynek, jeśli jest powyżej 8 osób. Podpowiada dzieciom, wskazuję im drogę jak poruszyć się na szachownicy żeby pojawiło się na niej jak najwięcej motywów szachowych, które skłoniłyby je do myślenia.

Gra partię symultaniczne z dziećmi, jeśli jest ich w sali mniej niż 7 osób. Umożliwia to na podejście indywidualne do każdego z przedszkolaków. Podczas tego rozwiązania pokazuje, uczy ich podstawowych zasad gry (początek, zakończenie partii).

Kiedy pojawi się u jakiegoś dziecka mat to zaprasza wszystkich wokół do szachownicy w celu sprawdzenia. Dzieci wtedy odpowiadają na pytania trenera, następnie wracają do gry.

Jeżeli dzieci nie znają podstawowych ruchów, np. jak się rusza goniec albo hetman itp. wtedy dziele je na drużyny i na szachownicy demonstracyjnej ustawia piony w taki sposób, aby figura mogła je zjeść. Za każdy dobrze zbity pionek rozdaje drużynom punkty.

 

Ostatnie wpisy