Nasza kadra

Start > Nasza kadra > Dorota Batorska

Dorota Batorska

Dorota Batorska

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu projektami edukacyjnymi, naukowymi i biznesowymi. Absolwentka studiów ścisłych, arteterapii z elementami terapii pedagogicznej i trenerka dramy (metody edukacyjnej wykorzystującej techniki teatralne).

Kodowanie metodą Code&Play łączy ze sobą wiele dziedzin. Dzieci poznają podstawy programowania i ciekawostki o komputerach. Na zajęciach pojawiają się też elementy matematyki. Przedszkolaki uczą się pracy w grupie, w parach i zespołach, a czasem dostają też zadania indywidualne. Umiejętność planowania to kolejna kompetencja, którą ćwiczymy.

Dzieci uwielbiają gry, zabawę i ruch i to właśnie wykorzystuje na zajęciach. Dziecięca wyobraźnia lubi bawić się tajnym językiem.
Pani Dorota zaprasza przedszkolaki w świat kodowania poprzez rysowanie map, rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie błędów. Często podczas zajęć towarzyszą dzieciom sympatyczny robot Myszka i robot Botley. Podczas zajęć dzieci mają okazję dowiedzieć się czym są sekwencje, wzory, algorytmy i pętle. Te zagadnienia przygotowują dzieci do „dorosłego” programowania w przyszłości. Kodowanie uczy dzieci logicznego myślenia, szybkiego kojarzenia i zapamiętywania, oraz rozwiązywania problemów.

Prowadząc zajęcia podąża za zainteresowaniami dzieci i jest otwarta na ich pomysły, aby wspierać ich naturalną, spontaniczną kreatywność i pomysłowość.

Ostatnie wpisy